Your search results

Ako pripraviť Vašu nehnuteľnosť na obhliadku?

Autor: Martina Gočová v 31 októbra, 2023
0

Obhliadky nehnuteľnosti sú kľúčovým momentom pri predaji. Emócia v mojej práci zohráva najväčšiu úlohu. S tým je spojené aj ukázanie klientovi potenciálu nehnuteľnosti. Pripravila som si pre Vás niekoľko tipov, ako pripraviť dom či byt, ktorý predávate pred obhliadkou tak, aby pôsobil atraktívne a aby zaujal budúcich kupujúcich.

1.      Dbajte na vstup

Prvý dojem je veľmi dôležitý. Uistite sa, že je Vaša chodba prechodná, jednoducho zariadená (ideálne sú neutrálne farby) a bez osobných vecí, ako sú kabáty a topánky.  Zvážiť môžete aj použitie difuzéra pre čerstvú a príjemnú vôňu.

2.      Myslite ako potenciálny kupujúci

Je ľahké stratiť zmysel pre detail vo Vašej domácnosti, pokiaľ ste v nej každý deň. Pre skutočnú prípravu ju však skúste vnímať neutrálnymi očami. Čo môže pritiahnuť pozornosť potenciálneho kupujúceho? Čo by pritiahlo tú Vašu? Pokúste sa využiť poznanie Vašej domácnosti vo Váš prospech a dbajte na to, aby najviac prezerané priestory dostali pred obhliadkou najväčšiu pozornosť.

3.      Využite prirodzené svetlo

Každá nehnuteľnosť vyzerá lepšie pri prirodzenom svetle. Otvorte všetky rolety, odtiahnite závesy. Ak priestor nedisponuje prirodzeným svetlom, uistite sa, že sú zapnuté všetky svetlá, aby priestor nevyzeral tmavo.

4.      Zbavte sa neporiadku

Je samozrejme, že Vaša nehnuteľnosť musí byť pred obhliadkou uprataná, no potenciálni kupujúci ju chcú vidieť ako „prázdny priestor“, do ktorého si budú môcť priniesť svoje osobné veci a vytvoriť si v ňom svoj vlastný domov. Neporiadok neskrývajte v skriniach, kupujúci si môžu prezrieť aj tie. Myslite aj na miesta ako je kuchynská pracovná doska či skrinka pod televízorom. Čím menej vecí budete na týchto miestach mať, tým bude daný priestor vyzerať väčší. 

Pred samotnou prípravou nehnuteľnosti na predaj sa na mňa môžete obrátiť, rada Vám poradím, čo robiť/nerobiť a ako Váš dom či byt pripraviť na obhliadky tak, aby bol výsledkom jeho úspešný predaj. 

Compare Listings